РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563951<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мисько І. Р. 
Сакральні лексеми у творчості Юрія Клена (на прикладі функціонування агіонімів) / І. Р. Мисько // Лінгвістика : зб. наук. пр.. - 2013. - № 1. - С. 130-140. - Бібліогр.: 137 назв. - укp.

Розглянуто проміжний ряд агіонімів, який позначає назви ангелів, святих, узятих із Святого Письма обох завітів. Однією з найважливіших проблем, пов'язаних з вивченням біблійних елементів у художньому творі, є проблема sacrumiy, оскільки біблійний символ у художньому тексті відображає "сакральний" досвід автора, будучи результатом діалогу автора з Біблією. Надано аналіз взаємин між текстом Біблії і збіркою поезії Юрія Клена. Еволюція сакралізмів простежується з урахуванням лексикографічних джерел. Образ ангела в поезії Юрія Клена творить семантичну парадигму, яка складається з різних символічних компонентів, що набирають у художній цілісності твору значення: Ангел - посланець Божий, посередник між Богом і людьми; Ангел - приклад найдосконалішого служіння Богові; Ангел - Господній воїн, борець із злими силами. З-поміж усіх чинів ангелів символічні образи архангелів найчастіше з'являються у структурі художнього тексту. Такі власні назви, як князь Володимир, Іоанн Хреститель, Святий Георгій, пророк Єремія, також належать до групи агіонімів. Аналізуючи вірші Юрія Клена з біблійними сюжетами, добачаємо глибоку закоріненість авторського мовомислення у Святому Письмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)6-4 + Ш5(411.4=4НІМ)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського