РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чекман І. С. 
Капіляри живих систем: природні наномеханізми функціонування / І. С. Чекман // Лікар. справа. - 2013. - № 3. - С. 3-10. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури та результати досліджень автора, присвячені ролі капілярів у функціонуванні природних наномеханізмів у живих системах. Фізіологічно активні речовини організму - замінні та незамінні амінокислоти, медіатори (адреналін, норадреналін, ацетилхолін), вітаміни (ретинол, ергокальциферол тощо), альбумін, АТФ, ДНК, РНК, фібриноген тощо - мають нанорозміри. Природними наноструктурами є іонні канали, біомембрана, колоїдні розчини організму (кров, міжклітинна рідина). Тільки останніми роками вчені почали більш інтенсивно досліджувати роль капілярів у функціонуванні органів та організму з позицій нанонауки. Перебігу наномеханізмів у функціонуванні капілярів живих систем можуть сприяти стінка капілярів, ендотелій судин, пристінні капілярні сили, біологічні наномотори, іонні канали, поверхневий натяг і поверхнева енергія наночастинок, а також процеси і явища надгідрофобності, або "лотос-ефект", електричного подвійного шару, розміру, ентропії, що мають місце у цих структурах організму. Значення води у перебігу процесів у капілярах досліджено недостатньо. Для встановлення наномеханізмів у функціонуванні капілярів у живих системах необхідний міждисциплінарний підхід із залученням різних фахівців з фізики, хімії, біології, фізіології, фармакології та токсикології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с + Е0*11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського