РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563010<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дронов О. І. 
Ефективність різних режимів ад'ювантної хіміотерапії у хворих на рак підшлункової залози з низькою експресією hENT1 у пухлинних клітинах / О. І. Дронов, С. В. Земсков, О. М. Грабовий, П. П. Бакунець, М. В. Земскова // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2014. - 16, № 2. - С. 118-121. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зазначено, що білок hENT1 - один із ключових ферментів метаболізму пухлинних клітин раку підшлункової залози (РПЗ) з варіабельною експресією: високою (<$Esymbol Ш~40~%>) та низькою (<$Esymbol Ш~60~%>). Висока експресія hENT1 є біомаркером ефективності застосування гемцитабіну (Г) у режимі монотерапії. Актуальним залишається питання підбору цитостатиків для підвищення ефективності лікування хворих на РПЗ із низькою експресією hENT1. Мета дослідження - оцінити ефективність комбінації тегафур + гемцитабін (ТГ) у порівнянні з монотерапією гемцитабіном (МГ) в ад'ювантному лікуванні радикально оперованих пацієнтів із РПЗ у II - III стадії з низькою експресією hENT1. Проаналізовано безрецидивну та загальну виживаність (БРВ і ЗВ) 20-ти радикально оперованих хворих на РПЗ, яких було розподілено на 2 групи залежно від режиму ад'ювантного лікування: МГ або комбінація ТГ. Застосовано морфологічний, імуногістохімічний, статистичний методи дослідження. Медіана БРВ у групах пацієнтів після МГ і ТГ становила відповідно 9 та 15 міс (p << 0,05). Медіана ЗВ у групі ТГ на час проведення дослідження не була досягнута, тоді як після лікування МГ становила 17 міс. Висновки: у разі застосування комбінації ТГ в ад'ювантному лікуванні хворих на РПЗ із низькою експресією hENT1 відмічено підвищення БРВ у порівнянні з застосуванням МГ. Для остаточного визначення ефекту комбінації ТГ в ад'ювантному лікуванні пацієнтів з РПЗ із низькою експресією hENT1 у пухлинних клітинах необхідні масштабніші дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського