РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562208<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Благодатний В. М. 
Система якості мікробіологічної діагностики туберкульозу / В. М. Благодатний, Н. Б. Гончаренко, А. Г. Салманов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 46-53. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Епідемія туберкульозу (ТБ) в Україні трансформується у поширення його мультирезистентних форм. Сьогодні 20 % - 50 % вперше діагностованого туберкульозу є мультирезистентним, що наближає країну до тенденцій, які вирують на Азіатському континенті (Іран). Гасло "Зупинимо туберкульоз в Україні!" треба наповнити конкретними науковими розробками. Медицина XXI ст. потребує нові технології в діагностиці тяжких, соціально значущих інфекційних хвороб. Мета роботи - формування алгоритму системи якості мікробіологічної діагностики туберкульозу, оптимізація бактеріоскопічної діагностики туберкульозу. Боротьба з туберкульозом має включати ефективну та своєчасну діагностику, лікування та заходи профілактики ВІЛ-ТБІ інфекції. Якість діагностичної роботи протитуберкульозного диспансеру оцінюється за питомою вагою пацієнтів з бактеріовиділенням або розпадом легеневої тканини у вперше діагностованим туберкульозом, що розцінюється як несвоєчасне виявлення. Ряд методів відображають імунологічну перебудову організму інфікованої людини: проба Манту, T-spot test, Diaskintestі, квантифероновий тест (QuantiFERON-TB Gold), але жодний з перерахованих тестів не спроможний для формулювання діагнозу інфекції туберкульозу (ТБ), тому метод бактеріоскопії на сьогодні не втратив своєї актуальності для мікробіологічної діагностики ТБ. Розроблено алгоритм оптимізації системи якості мікробіологічної діагностики туберкульозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського