РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560903<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кувікова І. П. 
Рівень розчинного тромбомодуліну у хворих на антифосфоліпідний синдром: зв'язок з перебігом захворювання, дисфункцією ендотелію та атеросклерозом / І. П. Кувікова, С. В. Шевчук // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 350-363. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати зв'язок між рівнем розчинного тромбомодуліну (sCD141) та перебігом захворювання на антифосфоліпідний синдром (АФС), рівнями антифосфоліпідних антитіл та ураженням судин у пацієнтів з різними варіантами АФС. Як показали результати досліджень, вміст sCD141 в групі контролю становив <$E3,20~symbol С~0,18> нг/мл і у 81 % осіб був оптимальним. У хворих з АФС за середніми величинами рівень тромбомодуліну достовірно перевищував такий в контролі на 51,3 %. Виявилось, що серед пацієнтів з АФС лише у 39 % осіб вміст тромбомодуліну був нижчим 5 нг/мл, а у 46,3 % пацієнтів перевищував 5 нг/мл (порівняно з 5% в контролі). Серед хворих з ВАФС частка осіб з оптимальним рівнем тромбомодуліну була в 1,6 рази меншою, ніж серед хворих з ПАФС, а частка хворих з високим рівнем цього показника (вище 5 нг/мл) - в 1,7 рази більшою. За середніми величинами вміст тромбомодуліну у хворих з ВАФС був достовірно вищим на 26 %, ніж у хворих з ПАФС. Висновки: одержані дані свідчать, що надмірна концентрація розчинного тромбомодуліну не лише збільшує тромборезистентність судинної стінки, але також є циркулюючим маркером раннього атеросклерозу, оскільки тісно асоціюється з субклінічними проявами атеросклеротичного ураження судин. Рівень розчинного тромбомодуліну значно підвищується у хворих з активним запальним процесом у пацієнтів з антифосфосфоліпідними антитілами та наявністю АГ і практично не залежить від віку, статі, тривалості захворювання, тютюнопаління, ожиріння, порушень ліпідного обміну та гіподинамії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,23 + Р410.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського