РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560875<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яременко О. Б. 
Переносимість основних небіологічних базисних препаратів залежно від тривалості та інших клінічних характеристик ревматоїдного артриту / О. Б. Яременко, Г. М. Микитенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 148-155. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Тривалий, зазвичай протягом усього життя, прийом базисних препаратів (БП) хворими на ревматоїдний артрит (РА), нерідко супроводжується розвитком побічних ефектів (ПЕ). Мета роботи - вивчити переносимість різних БП та їх комбінації у разі раннього, дуже раннього та пізнього РА. Проведено дослідження переносимості лікування метотрексатом (МТ), лефлуномідом (ЛФ), сульфасалазином (СС) та комбінованою базисною терапією (КБТ) у 402-х хворих на РА з різною тривалістю захворювання. Згідно з одержаними даними, ПЕ у разі пізньому РА виникали в 1,5 рази частіше у порівнянні з ранніми стадіями хвороби. У разі пізнього РА серед ПЕ частіше спостерігалися кишкова диспепсія, гематологічні ПЕ (переважно лейкопенія, тромбоцитопенія та еозинофілія), бронхообструктивний синдром і неврологічні ускладнення. У разі дуже раннього та раннього РА ПЕ на фоні КБТ виникали в 1,4 - 3,3 рази частіше у порівнянні з монотерапією, тоді як за пізнього РА кількість хворих з ПЕ терапії МТ, СС чи КБТ достовірно не відрізнялась і становила 86,0 - 92,7 %. Суттєво кращою була переносимість терапії ЛФ: частота розвитку ПЕ була приблизно втричі меншою, ніж у разі застосування МТ, СС чи КБТ за будь-якої тривалості захворювання. Висновки: частота ПЕ зростає зі збільшенням тривалості РА. У разі пізнього РА підвищується, насамперед, ймовірність розвитку кишкової диспепсії, гематологічних ПЕ, бронхообструктивного синдрому та неврологічних ускладнень. У разі дуже раннього та раннього РА переносимість КБТ є гіршою у порівнянні з монотерапією, тоді як у випадку пізнього РА кількість хворих з ПЕ терапії МТ, СС чи КБТ є співставною. Переносимість терапії ЛФ є кращою, ніж МТ, СС чи КБТ за будь-якої тривалості РА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського