РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000559279<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коломоєць Т. Г. 
Соціальна ефективність професійної діяльності фахівців корекційних закладів освіти України (на прикладі Дніпропетровської області) : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Т. Г. Коломоєць; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 23 c. - укp.

Вирішено актуальну наукову проблему, що полягає у розробці концептуальних засад соціального аналізу та виміру соціальної ефективності професійної діяльності працівників корекційних закладів освіти, а також обгрунтуванні чинників та індикаторів, що уможливлюють її кількісно-якісне оцінювання з метою її підвищення. Уточнено зміст професійної діяльності, професіоналізму, ефективності та соціальної ефективності професійної діяльності, а також чинників, що на неї впливають. Побудовано ієрархію чинників професійної діяльності. Уточнено місію діяльності корекційних закладів освіти не тільки як системи спеціальних, соціокультурних, психолого-педагогічних і лікувальних методів і заходів психофізичної корекції дітей з особливими освітніми потребами, але і як соціальної сфери реалізації професійно-трудового потенціалу педагогічних працівників, кінцевим соціальним ефектом якого є формування у вихованців здатності до самооцінки своїх можливостей та успішної соціалізації в суспільстві. Побудовано теоретичну модель соціальної ефективності професійної діяльності на основі міждисциплінарного підходу. Подано методичний підхід до визначення соціальної ефективності професійної діяльності працівників корекційних закладів освіти та його кількісно-якісного оцінювання. Проведено аналіз результатів емпіричного соціологічного дослідження рівня соціальної ефективності професійної діяльності працівників корекційних закладів освіти Дніпропетровської області, виявлено недоліки, зокрема: недостатньо розгалуженою є мережа навчально-виховних (корекційних) закладів освіти, в яких надається комплексна допомога і підтримка дітям з особливими потребами; недостатнім є рівень забезпечення їх кваліфікованими кадрами; не створено належним чином спеціальних умов, необхідних для визначення ступеня компенсаторно-корекційного впливу на розвиток дитини з максимальним використанням її потенційних можливостей. На підставі виявлених недоліків у роботі окреслено перспективні шляхи удосконалення діяльності працівників освітніх, зокрема корекційних закладів, які спрямовані на більш успішну та ефективну соціалізацію та інтеграцію в суспільство дітей з особливими потребами.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674*421.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414126 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського