РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000559044<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Роменський О. О. 
Русь у зовнішній політиці Візантії в останній чверті X ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. О. Роменський; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 24 c. - укp.

Проведено дослідження русько-візантійських відносин в останній чверті X ст. (976 - 997) - періоді, що ознаменував докорінні зміни у відношеннях двох держав. Дослідження базується на різних типах і видах джерел - письмових (наративних і документальних), сфрагістичних, нумізматичних, зображальних, археологічних, висвітлено основні концепції дослідників XVIII - початку XXI ст. Проаналізовано внутрішньополітичну ситуацію у Візантії (апостасії 976 - 989 pp.) та їх вплив на зовнішню політику Імперії. Визначено дату Хрисопольської битви військ Василія II та Варди Фоки як terminus ante quem оформлення союзу русів і візантійців - березень 989 р. Встановлено, що Корсунський похід князя Володимира був спричинений прагненням контролю над Балтійсько-Чорноморським шляхом "із Варяг у Греки", закріпленням прав і привілеїв верхівки русів у торгівлі та дипломатичних відносинах з Візантією. Визначено хронологію Корсунського походу, тривалість облоги Херсона з червня 987 до березня 988 р. Спростовано точку зору про порушення Візантією матримоніальної угоди з Руссю. Проаналізовано зміст та обставини укладення русько-візантійського договору, запропоновано його датування навесні - влітку 988 р. З'ясовано дипломатичне та політичне значення шлюбу принцеси Анни з Володимиром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)442-6 + Т3(4УКР)414-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413038 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського