РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000558838<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Роїк Н. Г. 
Гуманітарна складова українсько-польського транскордонного співробітництва : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Н. Г. Роїк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Проаналізовано гуманітарну складову українсько-польського транскордонного співробітництва (ТКС) шляхом розкриття явища історичної пам'яті, гуманітарного аспекту візової політики, співробітництва у сфері освіти, культури та науки. Встановлено, що гуманітарна складова ТКС, поряд з іншими складовими, посідає вагоме місце в українсько-польському ТКС, відіграє важливу роль у консолідації населення на спільному прикордонному просторі та може сконструювати історичну пам'ять українсько-польського прикордоння. За роки незалежності співпраця українсько-польського прикордоння в гуманітарній сфері заклала фундамент для взаємного розуміння двох народів, які в минулому стикалися з етнічними антагонізмами. Сьогодні гуманітарна складова українського-польського ТКС - це важлива частина співпраці України та Польщі, основоположною засадою якої є зміцнення сусідських відносин. Їй належить нелегка функція налагодження взаємних ініціатив з метою зменшення стереотипності прикордоння, подальшого зближення народів і подолання наслідків важких сторінок історії. Одне з найважливіших завдань мешканців українсько-польського прикордоння - це застосування історичного досвіду, зведення конфліктних ситуацій до спільного знаменника системи європейських цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.329(4УКР)-79(4ПОЛ) + Ф4(4УКР),9(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411402 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського