РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000557831<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мощич О. П. 
Особливості складу мікробіоти кишківника у дітей раннього віку хворих на гострий обструктивний бронхіт / О. П. Мощич, В. А. Плахута, О. І. Сміян // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 3. - С. 344-352. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Хвороби респіраторної системи, зокрема, ураження нижніх дихальних шляхів реєструють майже у кожної 4-ої дитини, при чому більшість з них складають бронхіти. Поряд з тим, кожне п'яте захворювання на бронхіт у дітей перебігає на фоні обструктивного синдрому. Мета роботи - дослідити кількісний та якісний стан мікробіоцинозу кишківника у дітей раннього віку, хворих на гострий обструктивний бронхіт (ГОБ). Для визначення стану мікробіоценозу кишківника проведено мікробіологічні дослідження випорожнень з визначенням видового складу та популяційного рівня мікрофлори за методикою Р. Б. Епштейн - Літвак (1977). Обстежено 106 дітей віком 1 - 3 роки, хворих на ГОБ у поєднанні з дисбактеріозом товстої кишки. Залежно від віку хворих розподілили на 3 групи. У всіх дітей було виявлено симптоми диспепсичного синдрому, а також зниження кількості біфідо- та лактобактерій, ешерихій з нормальною ферментативною активністю та збільшення числа дріжджеподібних грибів, стафілококів та інших представників умовно-патогенної флори. Найбільш виражені клінічні зміни спостерігалися у дітей першої групи (p << 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського