РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000554155<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лопухін О. С. 
Виникнення живої речовини на первісних планетах Сонячної системи (ретроспективний погляд) / О. С. Лопухін, В. М. Єремєєв // Вісн. НАН України. - 2012. - № 8. - С. 19-33. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

У межах концепції В. І. Вернадського про живу речовину, як універсальний розвиток матерії у Всесвіті, розглянуто найдавніші рештки форм життя в метеоритах і на Землі. Зародження мікробіальних екосистем на планетах земного типу видається закономірним завершенням їх фізико-геохімічного становлення під час дегазації летких речовин, зокрема пари H2O. Конденсація пари в інтерфейсі з космосом спричинювала зледеніння поверхні планет і обводнення хондритової кори. Теплова емісія надр, зволожена кора і дегазація створювали оптимальні умови для впорядкованої хімічної еволюції вуглецевих сполук і виникнення прокаріотів, завершуючи еволюцію косної матерії. Вже давно відомі їх морфологічно характерні рештки у вуглистих хондритах і звичайному хондриті Саратов, що підтверджує гіпотезу про обводненість їх родоначальної планети. Зволожена хондритова кора планет під захистом прагідросфери являла собою специфічний природний гідротермальний інкубаторій для виникнення живої речовини на первісних планетах Сонячної системи, що може бути властиво також іншим зоряним світам.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.09 + Е0*118

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського