РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000551247<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Троїцька Т. С. 
Культурність людини в антропоекологічних мотивах філософії В.Вернадського і В.Винниченка / Т. С. Троїцька // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 4. - С. 3-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні етапи філософського осмислення буття людини у світі природи, зокрема, у часи античності, період середньовіччя, епоху Відродження, Новий час. Виявлено, що в епоху Відродження відбулася трансформація самовизначення людини як співтворця природи у бажання перетворити її на поле власної діяльності. Доведено, що даний процес обумовив аксіологічне віддалення людини від природи. Розглянуто теорію В.Вернадського про ноосферу та філософський трактат В.Винниченка про людське щастя "Конкордизм" як антрополого-методичні концепції, основними принципами яких є узгодження всіх елементів буття кожної людини, її злагода і рівність з усіма живими істотами на землі, зі світом природи та розумовий контроль над процесами біосфери. Обгрунтовано необхідність розробки філософської антропології як методології створення нових форм співіснування системи природа - людина. Наведено рекомендації щодо впровадження антропоекологічного підходу в освіті з метою посилення впливу аксіологічних домінант на відношення людини до природи та переходу до продуктивної ноосферної діяльності.

Проанализированы основные этапы философского осмысления человеческого бытия в мире природы, в частности, во времена античности, период Средневековья, эпоху Возрождения, новое время. Выявлено, что в эпоху Возрождения произошла трансформация самоопределения человека как сотворца природы в желание преобразовать ее на поле собственной деятельности. Доказано, что данный процесс обусловил аксиологическое отдаление человека от природы. Рассмотрена теория В.Вернадского о ноосфере и философский трактат В.Винниченка о человеческом счастье "Конкордизм" как антрополого-методические концепции, основными принципами которых являются согласование всех элементов бытия каждого человека, его мирное сосуществование и равенство со всеми живыми существами на земле, с природой и умственный контроль над процессами биосферы. Обоснована необходимость разработки философской антропологии как методологии создания новых форм сосуществования системы природа - человек. Приведены рекомендации по внедрению антропоэкологического подхода в образовании с целью усиления влияния аксиологических доминант на отношение человека к природе и перехода к продуктивной ноосферной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського