РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000538321<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бубнов І. М. 
Широкосмугове космічне радіовипромінювання та його реєстрація на низьких частотах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / І. М. Бубнов; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 18 c. - укp.

Досліджено широкосмугове космічне випромінювання інтенсивних джерел в метровому та декаметровому діапазоні довжин хвиль, які виконані за допомогою радіотелескопів УТР-2, УРАН-2 і нових решіток гігантського українського радіотелескопу (ГУРТ). Описано результати розробки ефективного широкосмугового активного антенного елемента і антеної решітки з 25-ти таких елементів. Наведено результати вимірювань відношення густин потоків залишку наднової Кассіопеї А і радіогалактики Лебідь А в інтервалі часу 1959.5 - 2009.4 p.p. на радіочастотах 12.6, 14.7, 16.7, 20 і 25 МГц. Показано, що в декаметровом діапазоні хвиль спостерігаються сильні варіації густини потоку Кассіопеї А. Вперше експериментальним шляхом визначено частоту перетину спектрів радіоджерел декаметрового та метрового діапазонів Кассіопея А та Лебідь А на епоху 2014. Підтверджено середнє значення швидкості вікового зменшення густини потоку Кассіопеї А на частотах нижче 40 МГц на рівні 0.81 ± 0.04 % за рік. Показано, що 25-елементна субрешітка ГУРТ може використовуватися для реєстрації спорадичного радіовипромінювання Сонця з інтенсивністю в кілька десятків сонячних одиниць. Зареєстрований за допомогою неї динамічний спектр U-сплеску має значне запізнювання першої гармоніки щодо другої. За допомогою радіотелескопів УТР-2, УРАН-2 і нової широкосмугової апаратури вперше проведено широкосмугові спостереження міжпланетних мерехтінь на декаметрових хвилях.


Індекс рубрикатора НБУВ: В64 с0,022 + В642.2 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського