РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних



Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000537626<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулигіна В. М. 
Функціональні порушення, шкідливі звички та зміни архітектоніки губ при атопічному хейліті в дітей різного віку / В. М. Кулигіна, М. В. Стремчук // Соврем. стоматология. - 2014. - № 4. - С. 58-63. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення характеру та частоти функціональних порушень і шкідливих звичок, а також особливостей архітектоніки губ у разі атопічного хейліту (АХ) в дітей різного віку. Проведено обстеження 61-ї дитини з АХ у різні вікові періоди. 65 здорових дітей аналогічного вікового періоду склали групу контролю. Під час вивчення особливостей архітектоніки губ у дітей з АХ використовували рекомендації, запропоновані Максимовою О. П., та розроблену нею класифікацію. Клінічні ознаки функціональних порушень і шкідливих звичок визначали під час збору анамнезу, візуального огляду та динамічного спостереження за дитиною. При цьому використовували систематизацію шкідливих звичок дітей за фізіологічним принципом, розроблену В. П. Окушко (1965). Діагностику зубощелепних аномалій проводили у вертикальній, сагітальній і трансверзальній площинах із залученням лікаря-ортодонта. У дітей з АХ різних вікових категорій ознаки порушення фізіологічної архітектоніки губ виявлено у 100 % обстежених, тоді як у здорових дітей контрольної групи - усього у 21,54 % випадків. Частота виявлення функціональних відхилень і шкідливих звичок у дітей з АХ у 2,5 рази перевищувала аналогічний показник контрольної групи. У дітей раннього віку й перших років дитинства, хворих на АХ, у структурі функціональних відхилень найчастіше спостерігали порушення функції ковтання. У дітей вікових періодів 8 - 12 і 13 - 16 років переважали порушення функції жування, які встановлено відповідно в 64,71 і 77,78 % випадків. У старших вікових групах серед шкідливих звичок найчастіше виявляли смоктання або прикушування губ, щік та язика (50,0 % випадків). Перебіг АХ поєднувався із зубощелепними аномаліями в 63,93 % дітей з даним захворюванням. Висновки: одержані в ході дослідження результати є беззаперечним доказом значущості зазначених місцевих факторів у формуванні та підтриманні патологічного процесу на червоній каймі губ у дітей з АХ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.240.11

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського