РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хоменко І. М. 
Гігієнічна оцінка використання нанорозмірних систем для дезактивації радіоактивно забруднених продуктів харчування у віддалений період після Чорнобильської катастрофи / І. М. Хоменко, В. В. Олішевський, О. В. Кочубей-Литвиненко, А. І. Маринін, А. Б. Білоник // Сімейна медицина. - 2014. - № 5. - С. 35-37. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У віддалений період після Чорнобильської катастрофи населення радіоактивно забруднених територій продовжує споживати радіоактивно забруднені продукти харчування місцевого виробництва, в першу чергу, молоко. У той самий час доведено, що в сучасних умовах проживання та харчування мешканців цих територій 35 % дози внутрішнього опромінення формується за рахунок споживання забрудненого цезієм-137 (<^>137Cs) молока з приватних господарств. Метою дослідження обрано пошук нових способів видалення <^>137Cs з незбираного молока з використанням природних неорганічних сорбентів в нанорозмірному діапазоні. Установлено, що використання природних неорганічних сорбентів в нанорозмірному діапазоні приводить до зниження питомої активності <^>137Cs у незбираному молоці на 17 - 44 % залежно від виду сорбенту та його кількості. Зважаючи на те, що разом з одержаним ефектом сорбції <^>137Cs спостерігається зниження показників молока, які визначають його харчову та біологічну цінність, апробований спосіб дезактивації незбираного молока потребує вдосконалення та подальших досліджень на вторинній молочній сировині, зокрема молочній сироватці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.851-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського