РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536940<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гур'єв С. О. 
Підходи до визначення зв'язку медичних наслідків проходження служби особовим складом аварійно-рятувальних формувань та визначенням професійної придатності / С. О. Гур'єв, М. І. Стрюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 1. - С. 392-400. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наявне суттєве зростання ролі експертизи професійної придатності особового складу аварійно-рятувальних формувань (АРФ) МНС України, що зумовлено необхідністю пошуку ефективних методів експертизи професійної придатності особового складу АРФ, які залучаються до рятувальних робіт та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій за екстремальних умов підвищеної відповідальності за людські життя та матеріальні ресурси; реальною потребою подальшого удосконалення процедури експертизи професійної придатності особового складу АРФ, особливо формування її клініко-організаційних засад, та необхідністю формування професійного добору особового складу АРФ з метою створення зміцнення дисципліни та підвищення боєздатності у аварійно-рятувальних підрозділах. Мета роботи - дослідження зв'язку медичних наслідків проходження служби особовим складом АРФ та визначення професійної придатності. Використано дані Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) МНС України за 2008 - 2011 рр. у загальній кількості 476 випадків, в яких було встановлено зв'язок між виникненням захворювань або отримання травм з проходженням служби в органах і підрозділах служби цивільного захисту. Дослідження проведено за загальними методами медичної статистики. Захворювання і травми, пов'язані з проходженням служби в органах і підрозділах цивільного захисту, мають певні, досить специфічні, клініко-епідеміологічні характеристики, що полягають насамперед в тому, що є притаманними особам працездатного віку та пов'язані з виконанням посадових обов'язків співробітника, який працює за екстремальних умов, коли на нього впливає цілий спектр негативних і небезпечних факторів надзвичайної ситуації, а саме: температура, вологість, загазованість, задимленість, висота, тиск. Результати аналізу клініко-нозологічних характеристик захворювань і травм, пов'язаних з проходженням служби в органах і підрозділах цивільного захисту, свідчать про безпосередній вплив небезпечних умов праці за екстремальних умов на стан здоров'я начальницького й особового складу АРФ, що підтверджується фактами встановлення зниження рівня професійної придатності у разі виконання професійних обов'язків співробітниками служби цивільного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 + Ц96-524,9 + Ц69(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського