РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536573<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гриджук Т. І. 
Вплив різних режимів хіміотерапії на розвиток медикаментозно-індукованих уражень печінки у хворих на хронічний лімфолейкоз / Т. І. Гриджук, Н. М. Середюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 3. - С. 21-24. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення частоти і варіабельності медикаментозно-індукованих уражень печінки (МІУП) у хворих на хронічний лімфолейкоз (ХЛЛ) за різних режимів хіміотерапії (ХТ). Доведено несприятливий вплив досліджених хіміотерапевтичних засобів на динаміку показників функціонального стану печінки та встановлено неоднорідність особливостей медикаментозного ураження гепатоцитів, грунтовану на типі препарату, який застосовується з метою цитостатичного лікування. Тип МІУП визначали залежно від ступеня підвищення рівня аланінамінотрансферази та лужної фосфатази. Встановлено, що використання лейкерану, як базового препарату в ХТ ХЛЛ, призвело до холестатичного синдрому (у 70,27 % хворих), що проявлялося зростанням сироваткових рівнів білірубіну та лужної фосфатази. Застосування схеми FC для лікування ХЛЛ призвело до формування синдрому цитолізу (у 81,58 % хворих) з підвищенням плазмової концентрації трансаміназ. Використання схеми CHOP сприяло виникненню ознак як холестатичного, гак і цитолітичного синдромів (у 65 % хворих). Встановлено залежність ступеня гепатотоксичності від режиму ХТ та наявності факторів ризику. Наявність 2-х і більше факторів ризику є несприятливим прогностичним фактором щодо ступеня гепатотоксичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.411-522 + Р413.51 + Р411.022.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського