РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chaykivska E. 
Non classical function of vitamin D - influence on reproductive health, puberty and fertility / E. Chaykivska, Z. Chaykivska // Репродуктив. эндокринология. - 2014. - № 4. - С. 42-47. - Бібліогр.: 50 назв. - англ.

Зазначено, що за останні кілька років дедалі частіше зустрічаються наукові підтвердження впливу вітаміну D і його активних метаболітів на фізіологію різних органів. Доведено, що більшість тканин організму мають відповідні рецептори (VDR) для активної форми вітаміну D - 1,25 дигідроксивітаміну D, і не тільки ті, що беруть участь в класичній дії вітаміну D (кістки, нирки та кишківник). Дані ретроспективних, перспективних, випадок-контроль і експериментальних досліджень підтверджують важливу роль вітаміну D у різних фізіологічних функціях. Протягом останнього часу спостерігається зростаючий інтерес до даної субстанції у наукових дослідженнях і біомедичній літературі у зв'язку з висновками, які демонструють статус дефіциту вітаміну D у популяції. Мета роботи - аналіз зв'язку вітаміну D із фертильністю та репродуктивною функцією в організмі як жінок, так і чоловіків, з періоду пубертату до зрілого репродуктивного віку. У науковому огляді наведено останні новини медичних досліджень, які підтверджують це. Вітамін D є гормоном, який контролює 1/3 геному людини та миші, понад 200 генів в організмі людини, в тому числі ті, що відповідають за контроль клітинного циклу: проліферацію, диференціювання, апоптоз. Крім основних функцій, таких як підтримка кальційфосфорного балансу, вітамін D бере активну участь у процесі диференціювання кератиноцитів епідермісу, стимуляції імунної системи, секреції інсуліну, метаболізму головного мозку, функції адипоцитів і фертильності. Рецептори для вітаміну D (VDR) і ферменти, що беруть участь в його метаболізмі, знаходяться в тканинах репродуктивних органів обох статей. DR-нокаутні миші мають значну гонадну недостатність, зниження кількості сперматозоїдів та їх рухливості, гістологічні аномалії яєчка, яєчників і матки. Якщо припустити, що 30 нг/мл (75 нмоль/л) - нижня межа нормальної концентрації 25(OH)D3 у сироватці крові, кількість людей із дефіцитом вітаміну D становить майже 1 млрд у всьому світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.322.2 + Р415.202.83-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського