РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000536027<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бєлих Н. А. 
Прогнозування ризику формування гіпофізарно-тиреоїдної дизадаптації у новонароджених в регіоні помірного йодного дефіциту / Н. А. Бєлих // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 4. - С. 50-54. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - визначити прогностично значущі фактори ризику формування гіпофізарно-тиреоїдної дизадаптації у новонароджених у регіоні помірного йодного дефіциту. У межах 30-кластерного регіонального епідеміологічного дослідження поширеності анте- та постнатального дефіциту йоду та заліза у дітей проведено анкетування 1052-х вагітних з визначенням об'єму щитовидної залози, йодурії. Проаналізовано результати неонатального скринінгу на вроджений гіпотиреоз 948-ми дітей, народжених обстеженими матерями. У 252-х вагітних оцінювали функцію гіпофізарно-тиреоїдної системи за рівнем тиреотропіну (ТТГ), fT4, fT3. Для оцінки та відбору прогностичних ознак було застосовано метод послідовного аналізу А. Вальда та індекс Кульбака. Встановлено, що найбільш вагомими прогностичними чинниками формування гіпертиреотропінемії у новонароджених є субклінічний гіпотиреоз у матері під час вагітності (ТТГ >> 4,0 мОд/мл), відносна гестаційна гіпотироксинемія, відсутність йодної профілактики під час вагітності. Протекторними прогностичними чинниками є оптимальне співвідношення fT3/fT4 у вагітної, застосування адекватної йодної профілактики, оптимальний вміст ТТГ та йодурії у матері під час вагітності. Висновки: застосування індивідуальної йодної профілактики під час вагітності запобігає формуванню гіпофізарно-тиреоїдної дизадаптації у новонародженого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.12 + Р716.216.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського