РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000534641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гриб В. А. 
Електронейроміографічні показники у хворих на цукровий діабет 2 типу, ускладнений поліневропатією, та їх морфологічні паралелі / В. А. Гриб, В. А. Левицький, В. М. Перцович, В. І. Боцюрко // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 1. - С. 20-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 235 хворих на цукровий діабет 2 типу, ускладнений діабетичною дистальною симетричною поліневропатією (ДДСП), проведено електронейроміографічне (ЕНМГ) тестування периферійних нервів, на підставі даних якого розраховано два інтегральні показники (ІП), що містять інформацію про функціональний стан аксону (ІП-1) та мієліну (ІП-2) всіх досліджуваних нервів. У хворих з I стадією ДДСП, у яких маніфестує ІП-1, паралельно в нервових волокнах відзначаються морфологічні ознаки затримки аксонного транспорту, деструкція нейротрубочок і збільшення кількості нейрофіламентів зі збереженням структури мієліну. Нейроморфологічні ознаки руйнування нерва у разі IIБ і III стадії ДДСП мають спільний морфологічний субстрат: набряково-деструктивну перебудову капілярів, звуження їх просвіту, нерівномірне потовщення базальної мембрани, її гомогенізацію та колагенізацію. У 21,80 % випадків при III стадії ДДСП під час нейрофізіологічного дослідження М-відповідь не одержується, що проявляється у вигляді морфологічних ознак повної деструкції нервових провідників. Виявлені кореляційні зв'язки між показниками структури капілярів шкіри та даними ЕНМГ вказують на вплив ангіопатії, на розвиток та прогресування діабетичної поліневропатії, що є клініко-морфологічним субстратом під час прогнозування перебігу ДДСП у цього контингенту хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р625.062.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського