РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000532803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Басовский В. Г. 
О возможности генерирования тональных звуковых колебаний потоком воздуха в бронхах со стенозом / В. Г. Басовский, И. В. Вовк, О. И. Вовк // Акуст. вісн.. - 2003. - 6, № 1. - С. 3-21. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Висунуто гіпотезу про один з можливих механізмів виникнення сухих хрипів (тональних звукових сигналів) у бронхіальному дереві людини за його патологій. Припущено, що в'язке мокротиння, яке виділяється в уражених повітроносних шляхах, може утворювати аеродинамічні структури типу сопло - струмінь - перешкода. Під час дихання роль сопла відіграє стеноз, який формує швидкісний струмінь. Роль перешкоди можуть відігравати інший стеноз, розгалуження повітроносних шляхів і деякі мокротинні утворення. Для перевірки висунутої гіпотези використано експериментальну установку в складі фізичної моделі повітроносного шляху, а також апаратуру для реєстрації та обробки звукових сигналів і оцінки швидкості потоку повітря. В результаті експериментів установлено, що наявність у повітроносних шляхах указаних аеродинамічних структур може забезпечувати ефективне перетворення енергії потоку в енергію звукових коливань, спектри яких багато в чому подібні до спектрів сухих хрипів. Установлено ряд закономірностей, характерних для розглянутих аеродинамічних структур. Оцінено порогові значення швидкостей потоку, за яких починають виникати тональні звукові коливання. Показано, що зі збільшенням відносної відстані між стенозом, який формує струмінь, і перешкодою порогові числа Рейнольдса та порогові частоти тональних сигналів мають тенденцію до зменшення, а порогові числа Струхаля - до збільшення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського