РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000532607<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kurchii B. A. 
Acetylcholine and ethylene: do they share similar receptors and biological action? / B. A. Kurchii // Ukrainica Bioorganica Acta. - 2009. - 7, № 1. - С. 36-44. - Бібліогр.: 75 назв. - англ.

З точки зору хімії ацетилхолін (АХ) є четвертинна амонієва сполука, біологічна роль якої пов'язана з нейропередачею між нейронами та іншими нейроклітинними з'єднаннями. Запропоновано (Kurchii, 1998), а потім і підтверджено (Kurchii, Kurchii, 2000), що АХ за дії фізіологічного розчину і лугу розкладався з утворенням етилену. Не визначено два інших піки, одержаних на газовому хроматографі. Ідентифіковано один із двох невідомих піків - окис етилену. Встановлено, що окис етилену виділявся в кількості значно більшій за таку ж кількість етилену в атмосфері повітря або в краплі фізіологічного розчину. З'ясовано, що біологічні ефекти ацетилхоліну зумовлені дією окису етилену, який є хімічно активною сполукою, і це є швидка його дія на малі відстані. Етилен же може мігрувати на далекі відстані, спричинюючи сповільнені ефекти, але тільки за умови його активації, бо за нормальних умов (температури і тиску) він є неактивною сполукою і не може вступати в реакції. Проте in vivo етилен може активуватися в реакціях приєднання вільних радикалів. Як свідчать здобуті дані, питання про специфічні рецептори АХ залишається дискусійним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.382.1 + Г214.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25067 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського