РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000532340<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карбовський Л. Л. 
Молекулярні механізми функціонування циркадіального годинника / Л. Л. Карбовський, Д. O. Мінченко, Я. А. Гармаш, O. Г. Мінченко // Укр. біохім. журн.. - 2011. - 83, № 3. - С. 5-24. - Бібліогр.: 164 назв. - укp.

Зазначено, що більшість фізіологічних процесів у всіх живих організмів є ритмічними з періодом близько однієї доби та генеруються ендогенним біологічним годинником, який має кожна клітина організму, але центральний годинник ("пейсмейкер") у ссавців локалізований у супрахіазматичних ядрах гіпоталамуса. Молекулярними компонентами системи цього біологічного годинника є фактори груп Period (PER1, PER2 і PER3), BMAL (BMAL1 і BMAL2), Cryptochromes (CRY1 і CRY2), а також ряд інших. Частина цих факторів містить Е-бокс послідовності та їх експресія безпосередньо регулюється комплексом транскрипційних факторів CLOCK - BMAL1. Ензими, що відповідальні за посттрансляційні модифікації продуктів циркадіальних генів, також є невід'ємними компонентами системи циркадіального годинника, оскільки саме вони задають темп його роботи та визначають тривалість добового ритму, від якого залежить функціональний стан всього організму. Найважливішими з них є казеїнкінази-1epsilon і -1delta. Проаналізовано дані про зв'язок між циркадіальним годинником, клітинним циклом і канцерогенезом, а також зміни експресії циркадіальних генів за дії на організм токсичних речовин і наноматеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського