РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yevdokimova N. Yu. 
The influence of high ambient glucose level on the production of pericellular glycosaminoglycans by cultured endothelial cells / N. Yu. Yevdokimova, S. V. Komisarenko // Укр. біохім. журн.. - 2003. - 75, № 5. - С. 55-62. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

З використанням метаболічного мічення <$E nothing sup 14 roman С>-ацетатом вивчено вплив підвищеного рівня глюкози на продукцію гіалуронової кислоти (ГК), гепаран сульфату (ГС), хондроїтин сульфату (ХС) і дерматан сульфату (ДС) культивованими ендотеліальними клітинами. Показано, що 48-годинна інкубація клітин у 30 мМ глюкозі спричинює зменшення накопичення ГС і збільшення - ХС та ДС у клітинному шарі, перицелюлярному матриксі та кондиційованому середовищі. Зміни загального метаболізму сульфатованих глікозаміногліканів контрастують з перерозподілом ГК між кондиційованим ендотеліальними клітинами середовищем і перицелюлярним матриксом. Преінкубація в умовах 30 мМ глюкози збільшує також прикріплення клітин, які було оброблено гіалуронідазою, до іммоболізованної ГК, але не впливає на прикріплення клітин до полі-D-лізину. Це свідчить про зміни у зв'язуванні ГК з її рецепторами (CD44). Оброблення ендотеліальних клітин р-нітрофеніл-<$E beta>-D-ксилопіранозидом, що інгібує з'єднання ХС з їх коровими білками, зменшує накопичення перицелюлярної ГК і прикріплення клітин до іммобілізованої ГК. Припущено, що ХС, які входять у склад CD44, залучені до накопичення перицелюлярної ГК ендотеліальними клітинами під впливом підвищеного рівня глюкози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*337c8 + Е0*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського