РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000530873<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барабой В. А. 
Селен: биологическая роль и антиоксидантная активность / В. А. Барабой, Е. Н. Шестакова // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 1. - С. 23-32. - Библиогр.: 103 назв. - рус.

Розглянуто сучасні уявлення про біологічну роль і функції селену - есенціального елемента, що входить до складу багатьох білків, перш за все глютатіонпероксидази й інших пероксидаз, а також діє у вигляді вільного іона. Основний механізм біологічної дії селена - антиоксидантний. За хімічними властивостями він близький до сірки, але більш активний, витісняє сірку з її сполук. Бере участь у біосинтезі тиреоїдних гормонів. Селен забезпечує рухливість сперматозоїдів, є активним імуномодулятором, більш потужним антиоксидантом, ніж вітаміни E, C, A, <$E beta>-каротин, з якими in vivo успішно взаємодіє, але відрізняється своєю токсичністю. Селен - важливий фактор біологічного захисту ендотелія судин, ліпопротеїнів низької щільності, ДНК, хромосом, винятково важливий аліментарний засіб попередження ішемічної хвороби серця та гальмування розвитку атеросклерозу, утворення злоякісних пухлин. Дефіцит селену, який звичайно є наслідком аліментарної неповноцінності, набуває особливо негативного впливу в геохімічних провінціях з низьким вмістом селену у грунті, гірських породах. Найбагатшими джерелами селену в дієті людини є морепродукти, нирки, печінка, м'ясо, зернові, а серед овочів - часник, цибуля, капуста (особливо броколі).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського