РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зінчук О. М. 
Лайм-бореліоз: клініко-імунопатогенетичні особливості та екстрене превентивне лікування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.13 / О. М. Зінчук; Ін-т епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. - К., 2010. - 41 c. - укp.

Встановлено нозогеографічну характеристику лайм-бореліозу (ЛБ) на Львівщині, зокрема, географічне поширення територій з високим ризиком зараження. Досліджено регіональні особливості клінічного перебігу ЛБ, характер і співвідношення різних клінічних форм. Доведено, що значна частина безеритемних форм ЛБ вчасно не діагностується й перебігає під маскою різних неврологічних, ревматологічних і дерматологічних синдромів. Встановлено, що у 16,4 % хворих неврологічних стаціонарів із різноманітними діагнозами нетравматичного походження, у 15,3 % хворих ревматологічних стаціонарів із діагнозом реактивний артрит і у 22,2 % хворих на обмежену склеродермію в сироватці крові визначаються позитивні титри протибореліозних антитіл. Доведено необхідність проведення серологічного обстеження на інфікованість В. burgdorferi хворих неврологічних і ревматологічних стаціонарів із відповідним епідеміологічним анамнезом, а також усіх хворих на обмежену склеродермію. Запропоновано нові підходи до антибіотикотерапії хворих на обмежену склеродермію, у яких виявлено в сироватці крові позитивний титр протибореліозних антитіл. Наведено розгорнуту характеристику клініко-лабораторних проявів ЛБ з урахуванням стадійності та полісистемності уражень. З'ясовано наслідки перенесених еритемних форм ЛБ і встановлено, що у 26,4 % хворих патологічний процес переходить у стадію дисемінації. Виявлено особливості фагоцитарної та бактерицидної активності лейкоцитів, значення активізаційних маркерів лімфоцитів (CD71, CD25, CD HLA-DR) і маркера апоптозу лімфоцитів (CD95) для прогнозування дисемінації у хворих на ЛБ. Запропоновано спосіб виявлення прогредієнтного перебігу ЛБ на момент госпіталізації хворих за співвідношенням рівня інтерферону- γ до рівня інтерлейкіну-4 в сироватці крові. Виявлено особливості сенсибілізації імуноцитів до антигенів збудника за ЛБ, антитілозалежної відповіді, уточнено терміни появи протибореліозних антитіл класів М та G і фактори, які впливають на інтенсивність антитілогенезу. Розроблено новий спосіб визначення сенсибілізації імуноцитів за ЛБ, в основі якого індикація синтезу цитокінів IFN-γ та TNF-α у культурі лейкоцитів, стимульованих реком-бінантними антигенами борелій на твердій фазі. Запропоновано спосіб визначення показань для екстреного превентивного лікування ЛБ в осіб, які постраждали від присмоктування кліщів, методику превентивного лікування, що підвищує оперативність та ефективність екстреної профілактики, дозволяє визначати території з високим ризиком зараження, опо¬середковано характеризує інтенсивність ензоотичного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376596 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського