РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степаненко Д. О. 
Розробка критеріїв і методики оцінки впливу гетерогенності розплавів доменних шлаків на їх технологічні властивості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Д. О. Степаненко; НАН України, Ін-т чорної металургії ім. З.І. Некрасова. - Дніпропетровськ, 2011. - 19 c. - укp.

Уперше запропоновано комплексний підхід до оцінювання кристалізаційної здатності розплавів доменних шлаків, заснований на визначенні енергії активації в'язкого плину шлакових розплавів, їх температури ліквідує, об'ємної частки кристалічної фази, а також максимальної лінійної швидкості кристалізації і температури, за якої вона досягається. На основі температурної залежності в'язкості та електропровідності розплавів доменних шлаків уперше розроблено критерій оцінювання їх гетерогенізації, що характеризує температуру початку області з мінімальною енергією активації в'язкого плину шлакового розплаву. Для розплавів доменних шлаків заводів України встановлено зв'язок електропровідності з показником стехіометрії шлаків, що дорівнює відношенню числа катіонів до числа аніонів з врахуванням температури і запропоновано нову модель для її прогнозування. Уперше з позицій мінералогічного складу за даними діаграми стану системи геленіт (2CaО·Al2O3·SiО2) - окерманіт (2CaO·MgO·2SiO2) обгрунтовано доцільність врахування відношення Al2O3/MgO в хімічному складі шлаків за умов вибору основності (CaО/SiO2) за встановленою залежністю. З використанням інтегральних параметрів міжатомної взаємодії для розплавів доменних шлаків, що містять різні вуглецеві матеріали, розроблено нові критерії оцінювання зміни (градієнти) в'язкості, температури ліквідус і солідус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406351 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського