РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цибуля Є. І. 
Удосконалення технологічних процесів отримання термоантрациту для електродів і футеровки феросплавних електропечей у трубчастих обертових печах та електрокальцинаторах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Є. І. Цибуля; Нац. металург. акад. України. - Д., 2011. - 22 c. - укp.

Проведено аналіз особливостей технологічних процесів виробництва високоякісного термоантрациту в трубчастих обертових печах (ТОП) і електрокальцинаторах (ЕК). Проведено електронно-мікроскопічні дослідження мікроструктурних складових вогнетриву периклазохромітової футеровки. З застосуванням математичного моделювання й експериментальних досліджень температури кожуху діючої ТОП для виробництва термоантрациту встановлено нерегулярний характер розподілу температури на робочій поверхні периклазохромітової футеровки по довжині печі. Досліджено механізм зносу футеровки в ТОП. Розроблено для промислових випробувань нові стійкіші типи вогнетривів для футерування гарячої зони ТОП: периклазохромітовий вогнетрив з 5 % Cr2O3 за відношення Cr/Fe в хромовій руді не менше 3,4 і периклазошпінельний вогнетрив з 17 % Al2O3. Наведено характеристику електрокальцинатора ІЕТ-10-УХЛ4 з однофазним пічним трансформатором потужністю 1 600 кВА. Досліджено мулітокорундову футеровку електрокальцинатора з вогнетриву МКС-72, вивчено причини її локального розпалу. Визначено розподіл підведеної потужності по висоті антрацитового завантаження електрокальцинатора. Розроблено метод експресного оцінювання якості термоантрациту за значенням електроопору шару антрацитового завантаження ЕК. Запропоновано нову футеровку з вогнетриву МКС-85, що дозволило підвищити стійкість футеровки електрокальцинатора на 7,1 % і продуктивність на 5,3 %. Розроблено одностадійну технологічну схему виробництва термоантрациту в електрокальцинаторі за відстані між електродами 1 500 мм, сили струму 100 А, вивантаження 840 кг/год з одержанням термоантрацита з питомим електроопором менше 950 мкОм·м за зниження витрати електроенергії у порівнянні з діючою двостадійною технологією на 3,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л525-91 + К326.03-51-037

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського