РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000528066<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковтун Ю. П. 
Нові підходи до конструювання поліметинових барвників та управління їх забарвленням : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / Ю. П. Ковтун; НАН України, Ін-т орган. хімії. - К., 2012. - 39 c. - укp.

Дослідження присвячено пошуку нових підходів до конструювання поліметинових барвників і нових методів управління їх забарвленням, що було реалізовано у декількох напрямах. Одержано діоксаборинові барвники діалкіламінокумаринового та діалкіламінохінолонового рядів, що є стійкими речовинами з високою інтенсивністю поглинання, флуоресценції й яскравості. Для даних барвників також характерна висока інтенсивність двофотонного поглинання. Серед інших синтезованих діоксаборинів - похідних дегідрацетової кислоти - знайдено чутливі флуоресцентні зонди на аміни та білки. Проведено порівняльний аналіз стійкості одержаних барвників. Показано, що модифікація бородипірометенового ядра за мезо-положенням поліметиновим хромофором сприяє утворенню глибокозабарвлених похідних, що за природою забарвлення є мероціаніновими барвниками. Моно- та диполіметинзаміщені за α-положеннями BODIPY також є довгохвильовими мероціаніновими барвниками, але різних типів. Модифікація ксантилоціанінів двома діетиламіногрупами сприяє появі барвників, що належать до найбільш довгохвильових типів ціанінів. На основі ядра піроніну вперше синтезовано ковалентно зв'язані катіон-аніонні бісбарвники та розроблено новий підхід до синтезу гетероциклічних аналогів родамінових барвників, що дає додаткові можливості для їх функціоналізації. Показано ефективність як металохромів основ поліметинових барвників та мероціанінів 8-оксихінолінового ряду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388639 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського