РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брусиловець О. А. 
Взаємодія алкоксидів та алкоксихлоридів германію (IV) з сполуками двокоординованого фосфору, які містять подвійні зв'язки фосфор-нітроген : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / О. А. Брусиловець; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше показано, що алкоксиди германію складу Ge(OR')4, де R'=Me, Et, взаємодіють зі сполуками R2N-P=NR(1), R2N-P=Nt-Bu(2), R=SiMe3 за реакцією 1,2-приєднання з кратним P=N зв'язком з утворенням нових чотиричленних гетероциклів, замкнутих містковим атомом оксигену алкоксигрупи. Встановлено, що продукти приєднання алкоксидів германію до сполуки (2) з часом повністю перетворюються в раніше невідомі 1,3,2,4-діазафосфагерметидини. Розроблено новий підхід до синтезу сполук двовалентного трикоординованого германію (гермілени) за реакцією (R'O)nGeCl4-n (п=1, 2, 3), де R' = Me, Et, i-Pr, зі сполукою (1). Одержано новий тип герміленів, які охарактеризовані рентгеноструктурно, та вивчено їх хімічні властивості (реакції з Fe₂(CO)₉, W(CO)5THF, LiNEt2, LiN(SiMe3)2, LiC(N2)SiMe3). Показано, що між Me3SiO(i-PrO)PN2R2GeCl та LiC(N2)SiMe3 проходить реакція, яка призводить до утворення нового циклічно замкнутого комплексу, що містить у своєму складі два атоми германію з вільними електронними парами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.316-27 + Г274.31

Шифр НБУВ: РА380088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського