РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527847<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кучеренко Є. П. 
Кагатна гниль коренеплодів цукрових буряків та заходи з обмеження її шкідливості в умовах Правобережного Лісостепу України : автореф. дис. ...канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Є. П. Кучеренко; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу України встановлено кількісний і якісний склад мікобіоти кагатної гнилі коренеплодів цукрових буряків, визначено джерела інфекції збудників цієї хвороби та встановлено причини ураженості ними цукросировини під час зберігання. Встановлено, що основними збудниками кагатної гнилі коренеплодів цукрових буряків є гриби родів Botritis P. Micheli ex. Pers., Fusarium Link., Penicillium Link. та Phoma Sacc., частка яких y загальному комплексі патогенів становить 75,4 - 85,7 %, основним джерелом інфекції є грунт, що знаходиться на поверхні коренеплодів, а причинами ураженості - сприйнятливість гібридів до цієї хвороби, механічне їх пошкодження та вплив метеорологічних умов під час їх збирання, транспортування і закладання у кагати. Визначено, що коренеплоди гібридів зарубіжної селекції за довготривалого зберігання в кагатах значно більше втрачають сухих речовин і цукрози у порівнянні з коренеплодами гібридів вітчизняної селекції, головною причиною цього є значна ураженість їх кагатною гниллю. Розроблено заходи з попередження ураженості коренеплодів цукрових буряків кагатною гниллю під час зберігання з використанням сучасних антисептичних речовин. Зазначено, що найбільш ефективним антисептичним препаратом проти цієї хвороби є фунгіцид Імпакт 25SC, застосування якого знижує поширеність та розвиток гнилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152.07

Шифр НБУВ: РА405444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського