РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527672<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лапоног С. П. 
Оптимізація лікування гіпоксично-ішемічних уражень центральної нервової системи у новонароджених шляхом застосування краніоцеребральної гіпотермії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / С. П. Лапоног; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України". - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше в Україні, на основі комплексного аналізу перебігу періоду ранньої неонатальної адаптації визначено найбільш інформативні показники, які характеризують подальший нервово-психічний розвиток немовлят з важкою асфіксією, яким була проведена краніоцеребральна гіпотермія (КЦГ). Встановлено, що у немовлят, які перенесли асфіксію, виявляються характерні зміни показників амплітудно-інтегративної енцефалографії (аЕЕГ), які можуть бути використанні для оцінки ступеня ураження ЦНС. Вперше встановлено, що амплітуда верхньої межі аЕЕГ в перші 20 хвилин після народження ≥ 25 μV передбачає сприятливий прогноз, поява циклу сну-бадьорості до 144-х годин асоціюється зі сприятливим прогнозом, відновлення DNV (непостійно нормального вольтажу) патерну до 148,8-ми годин визначає сприятливий неврологічний прогноз немовлят з тяжким перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС, які одержали КЦГ. Встановлено, що у новонароджених в першу добу життя, які одержували КЦГ, спостерігається значно нижчий середній рівень вмісту йонізованого кальцію та вищий рівень глюкози. Вперше доведено, що серед немовлят, у яких було застосовано КЦГ після народження, сприятливий неврологічний розвиток спостерігався частіше у дівчаток, ніж у хлопчиків. Вперше доведено, що більш ранній початок (звуження часових рамок терапевтичного вікна в межах перших 6-ти годин життя) проведення КЦГ у новонароджених з тяжкою асфіксією не забезпечує зменшення частоти розвитку судомного синдрому, не сприяє більш фізіологічному нервово-психічному розвитку дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-5 + Р733.627-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402710 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського