РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шилін С. О. 
Філогенетичний аналіз, ідентифікація та рекласифікація метано- і метилотрофних бактерій : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / С. О. Шилін; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Вперше проведено сиквенс-аналіз генів 16S рРНК облігатних метанокиснювальних і факультативних метилотрофних бактерій, депонованих в Українській Колекції мікроорганізмів (УКМ), в результаті чого 23 штами було ідентифіковано або рекласифіковано. Інформація щодо нуклеотидних послідовностей гену 16S рРНК досліджених мікроорганізмів депонована в базу даних нуклеотидних послідовностей ГенБанку (GenBank). Досліджені метанокиснювальні бактерії ідентифіковані як Methylococcus captulatus (УКМ В-3002 і УКМ В-3494), Methylocaldum szegediense (УКМ В-3026, УКМ В-3032, УКМ В-3109) і Methylocaidum gracilev (УКМ В-3014); штам УКМ В-3159 рекласифіковано як Methylobacter marinus. На базі поліфазного аналізу мезофільних метанокиснювальних бактерій вперше описано як самостійний вид Methylomonas rubra sp. nov. У результаті поліфазного аналізу факультативні метилотрофні бактерії були ідентифіковані як Methylobacterium mesophilicum (УКМ В-3380т і УКМ В-3383) і Methylobacterium extorquens (штами УКМ В-3360, УКМ В-3362, УКМ В-3368). Деякі штами були рекласифіковані: штам УКМ В-3339 як Methylobacterium zatmanii, штами УКМ В-3342, УКМ В-3351 і УКМ В-3365 як Methylobacterium fujisawaense, штам УКМ В-3389 як Methylobacterium organophilum. На основі філогенетичного аналізу запропоновано об'єднати деякі види роду Methylobacterium, які близькі за рівнем спорідненості гену 16S рРНК і за фенотиповими ознаками. Так, Methylobacterium zatmanii і М. rhodesianum мають високий рівень спорідненості з М. extorquens, а М. fujisawaense і М. radiotolerans - з М. mesophilicum, що дозволяє поставити питання про їх об'єднання, відповідно, в два види. Вперше з різних екосистем Антарктики (грунт, мох, лишайник, мул) виділено факультативні метилотрофні бактерії. Вперше показано наявність в Антарктиці метилотрофних бактерій, резистентних до високих доз УФ опромінення, летальних для багатьох мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.371*990.1

Шифр НБУВ: РА401655 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського