РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527461<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панченко О. І. 
Розробка, дослідження і впровадження технології виробництва підшипникової електросталі підвищеної якості і конкурентоспроможності : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / О. І. Панченко; Нац. металург. акад. України. - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Уперше на підставі термодинамічного аналізу процесів розкиснення підшипникової сталі одержано грунтовні знання щодо особливостей процесів формування продуктів розкиснення металу окремо феромарганцем і феросиліцієм (раніше діюча технологія). Сформульовано нові наукові підходи до використання комплексного розкиснювача – феросилікомарганцю, поглиблено положення щодо ефективності його впливу на склад гетерофазних оксидних га глобулярних немета-левих включень. Проаналізовано закономірності рівноваги фаз у системі Fe - C - O - Al - Ca, встановлено ефект синергії залишкових концентрацій Са і Аl в сталі ШХ15СГ-В і визначенo концентраційні межі вмісту [Са], [Аl], [О], що призводить до утворення в підшипниковій сталі продуктів реакцій розкиснення - алюмінатів кальцію. Здійснено термодинамічний аналіз процесів і механізму формування неметалевих включень за спільної взаємодії оксидних фаз у системі Са - Mg - Аl - Si - O, визначенo типи гетерофазних неметалевих включень і вперше в підшипниковій сталі із застосуванням методу фракційного газового аналізу встановлено розподіл кисню між розчиненими у сталі, алюмінатами кальцію та корундом. Уперше виконано комп'ютерне моделювання термодинаміки масообмінних реакцій у системах CaF2 - МеxОy(Ме - Аl, Sі) з використанням електронної бази даних НSС Сhemistry ® 7.01 Outokumpu Research Оу. Встановлено, що в дослідженому інтервалі температур 1 300 - 1 800 °С переважними сполуками газової фази є СaF2, ОАlF2 і AlF.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.001.42 + К327.923.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського