РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грабовчак В. В. 
Лужні золовмісні цементи та бетони на їх основі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / В. В. Грабовчак; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання розробки лужних золовмісних цементів за рахунок оптимізації складових в системі "зола - кальційвмісний компонент - лужний компонент - домішка водоредукуючих домішок (ПАР)" і технології їх використання в бетонах. Визначено особливості впливу кальційвмісних добавок різної основності на швидкість протікання процесів структуроутворення лужних золовмісних цементів і встановлено інтервали співвідношення золи, кальційвмісних домішок, лужних компонентів і пластифікатора, в межах яких досягаються найкращі показники набору міцності штучного каменю. Оптимізовано склади лужних золовмісних цементів, які характеризуються міцністю на 28-му добу тверднення за нормальних умов у межах 39,6 - 53,2 МПа, початком тужавлення 60 - 20 хв, кінцем - 2 - 6 год. Одержано склади бетонів на основі лужних золовмісних цементів класів С12/15 - С25/30, які характеризуються міцністю на 28 добу тверднення в межах 19,5 - 38,4 МПа. Визначено тепловиділення розроблених цементів і бетонів у разі гідратації та твердненні, встановлено закономірності залежності екзотермії від складу цементу та в ряду: "зола - гранульований доменний шлак - лужний компонент" (Q> = 185 Дж/г) < "зола - гранульований доменний шлак - портландцемент - лужний компонент" (Q> = 202 Дж/г) < "зола - портландцемент - лужний компонент" (Q = 320 Дж/г). Розроблено технологію виготовлення бетонів за різних температурно-вологісних умов, за рахунок введення до складу бетону гідрофобізуючих (стеарати) та редиспергуючих плівкоутвірних ("Neolith P 6000") домішок, які сповільнюють процеси масопереносу лужних іонів в об’ємі структури бетону до зв’язування їх у нерозчинні фази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.653 + Н626.102.653 + Л456.4-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського