РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Райчук Л. А. 
Роль лісових екосистем у формуванні доз опромінення населення Українського Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Л. А. Райчук; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Визначено вплив лісових екосистем на формування дози опромінення мешканців радіоактивно забруднених територій Українського Полісся у віддалений період (2008 - 2010 pp.) після аварії на Чорнобильській АЕС. Досліджено особливості радіоактивного забруднення лісових екосистем і міграції радіонуклідів їх компонентами. Встановлено, що і досі підвищеною питомою активністю за 137Cs у лісових екосистемах характеризуються лишайники, мохи та гриби. Висвітлено роль мохів як бар'єра на шляху переміщення радіонуклідів до глибших горизонтів грунту. На основі визначених особливостей забруднення 137Cs компонентів лісової екосистеми створено математичну модель міграції радіонуклідів 137Cs компонентами лісової екосистеми, адаптовану до умов Українського Полісся, спрогнозовано вміст радіонукліда у найважливіших щодо використання людиною складових екосистеми. Встановлено, що у віддалений період після аварії зниження вмісту 137Cs у лісовій екосистемі в часі відбувається переважно завдяки його фізичному розпаду. Для обчислення дози внутрішнього опромінення жителів населених пунктів Українського Полісся враховано особливості раціону харчування. На основі визначення внеску лісових екосистем у загальне радіаційне навантаження на населення Українського Полісся уточнено особливості формування дози внутрішнього опромінення мешканців населених пунктів, де в структурі споживання переважають продукти, вирощені на присадибних ділянках.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395204 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського