РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000526847<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цимбалюк Ю. В. 
Відновне нейрохірургічне лікування ушкоджень периферичних нервів із застосуванням довготривалої електростимуляції : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / Ю. В. Цимбалюк; НАМН України, Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова. - Київ, 2014. - 40 c. - укp.

Вирішено проблему покращення результатів відновного лікування хворих з ураженням периферичних нервів шляхом експериментального обгрунтування та розробки методики прямої довготривалої лікувальної електростимуляції (ДЛЕС), визначення показів і протипоказів до такого лікування. Модифіковано модель експериментального перетину сідничного нерва, нейрографії та імплантації мікроелектродів для стимуляції у тварин (кролів) для вивчення впливу ДЛЕС на відновлення функції травмованої кінцівки. Вперше проведено експериментальні та клінічні дослідження з використанням вітчизняної системи для ДЛЕС при ушкодженні нервів. Доповнено наукові дані та проаналізовані нейрофізіологічні показники провідності нервового стовбуру та функціональні можливості м'язів експериментальних тварин під впливом ДЛЕС в різні терміни регенерації. Встановлено, що показники амплітуди М-відповіді були більше ніж вдвічі кращими при використанні ДЛЕС як через один місяць спостережень, так і через два місяці спостережень. Виявлено позитивний вплив цієї процедури на якість та швидкість регенерації нервових волокон: показники співвідношення діаметру осьових циліндрів і мієлінових оболонок в групах порівняння склали відповідно 1,34 ± 0,02 та 0,65 ± 0,01, а в основних групах (дія електростимуляції 1 і 2 місяці) - 0,62 ± 0,009 та 0,42 ± 0,006. Уточнено наукові дані про те, що регенераційні зміни за дії електростимуляції виявляються активним новоутворенням строми нервового стовбура (передусім, клітин периневрію). Регенерація периферичного нерва набуває фізіологічної спроможності (відновлення РО) відповідно у спрямованості нервових волокон, компенсаторній фокальній гіперплазії та кластерній проліферації клітин Шванна і нормалізації співвідношення судинних і сполучно-тканинних елементів. Встановлено позитивний вплив ДЛЕС на ангіогенез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412829 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського