РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Седіло Г. М. 
Інтенсивність метаболічних процесів у рубці дійних корів за використання в годівлі стандартної та експериментальної кормових добавок / Г. М. Седіло, М. І. Полуліх, Я. С. Вовк // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 122-129. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Наведено порівняльну оцінку (за рівнем руменального бродіння) ефективності використання стандартної та експерименткальної балансуючих кормових домішок у силосно-концентратних раціонах дійних корів зимово-стійлового періоду утримання за біогеохімічних умов зони Передкарпаття. Дослід (тривалістю 90 дн) проведено на 2-х групах корів-аналогів (за живою масою, лактацією, молочною продуктивністю). Контрольна група тварин у складі комбікорму (25 % за масою) раціону одержувала БВД 60-1-89, протеїнова частина якої представлена соняшниковим й соєвим шротом, дріжджами кормовими, у комплексі із преміксом П 60-6М. Виходячи із фактичного хімічного складу згодовуваних кормів за рівнем БАР (макро- і мікроелементів, вітамінів), у I групі виявлено дефіцит Натрію, Сульфуру, Купруму, Цинку, Кобальту, Йоду, Селену і вітаміну D. Дослідна група (на заміну аналогу БВД 60-1-89) одержувала експериментальний варіант БВМД, протеїновий інгредієнт якої представлений екструдатом бобів кормових і нетоварного зерна ріпаку, висівками пшеничними з відкоригованою кількістю (згідно з нормою) перерахованих вище мінеральних елементів і вітаміну D (за рахунок нового преміксу). Крім цього, до структури преміксу входила біологічна активна домішка - гумат натрію (з розрахунку 20 мг на 1 кг живої маси). Встановлено, що згодовування дійним коровам у складі силосно-концентратного раціону експериментальної БВМД супроводжується інтенсифікацією руменального бродіння у порівнянні з аналогом БВД 60-1-89. Свідченням цього є велика чисельність аміло-, целюлозо- і протеолітичних бактерій, зростання активності амілаз і целюлаз (наслідком чого є утворення значної кількості ЛЖК). Паралельно відбувається процес інтенсивного накопичення сирої та абсолютно сухої маси мікрофлори, підвищення концентрації білкового Нітрогену, Фосфору РНК, загального кислоторозчинного Фосфору і зниження концентрації аміаку у передшлунках тварин II групи, у порівнянні із I. На тлі різного рівня міжгрупової рубцевої ферментації середньодобовий надій молока відповідно у контрольних тварин становив 19,2 кг, а в дослідних - 20,9 кг. Різниця у відсотковому вимірі складала 8,9 % на користь II групи. Враховуючи наведені результати досліджень, зроблено висновок, згідно з яким апробована БВМД для лактуючих корів у зимово-стійловий період утримання за умов кормової бази зони Передкарпаття активує перебіг метаболічних процесів у передшлунках, що позитивно позначається на їх молочній продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського