РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остапів Р. Д. 
Інтенсивність дихання сперми та виживання сперміїв за додавання таурину в розріджені еякуляти бугая / Р. Д. Остапів, В. В. Манько, І. М. Яремчук, Д. Д. Остапів // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 110-115. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено дихальну активність сперми і виживання сперміїв за різних концентрацій таурину в розріджених еякулятів бугая. Інтенсивність Поглинання кисню спермою визначали полярографічно з використанням електрода Кларка (за температури 38,5 C), виживання сперміїв - за зберігання розбавленої сперми (за температури 0 - 4 C) до припинення прямолінійного поступального руху. До розрідженої сперми фосфатно-сольовим буфером та синтетичними середовищами (лактозо-жовтково-гліцериновим розріджувачем та "АндроМед") додавали таурин у концентраціях 0,175, 0,35, 0,525 та 0,7 ммоль/л. На підставі результатів досліджень встановлено залежність між інтенсивністю дихання сперми бугая та виживанням сперміїв за використання різних середовищ розрідження та під впливом таурину у різних концентраціях. Збільшення концентрації таурину в розріджених еякулятах бугая знижує інтенсивність дихання сперми. Найбільш виражене зменшення швидкості поглинання кисню виявлено після розрідження еякулятів фосфатно-сольовим буфером, найнижче - за розбавлення середовищем "АндроМед". За розрідження сперми бугая фосфатно-сольовим буфером виживання статевих клітин підвищується зі збільшенням концентрації таурину. У разі розбавлення еякулятів бугая лактозо-жовтково-гліцериновим розріджувачем залежність виживання сперміїв від вмісту таурину характеризувалась максимальною величиною за додавання 0,35 ммоль/л. Розрідження еякулятів середовищем "АндроМед" виживання сперміїв зі збільшенням концентрації таурину зменшувалося. При цьому величина фізіологічного показника за концентрації 0,7 ммоль/л знизилась на 18,2 % у порівнянні з контролем. Можливою причиною позитивного впливу таурину на виживання статевих клітин є здатність підтримувати трансмембранний потенціал мітохондрій і впливати на утилізацію субстратів, його антиоксидантні властивості або, за негативного ефекту, здатність котранспортуватися у клітину з іонами Na<^>+.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського