РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524779<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кріль І. Й. 
Зміни функціональної активності нейтрофілів щурів за умов експериментального колагенового артриту / І. Й. Кріль, А. М. Гаврилюк, В. В. Чоп'як, Ю. Я. Кіт, А. В. Коцюруба, Р. С. Стойка // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 60-67. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено функціональні зміни у нейтрофілах щурів за умов експериментального колагенового артриту, який є моделлю ревматоїдного артриту (РА) у людей. Визначали поглинальну здатність нейтрофілів у експериментальних тварин у тестах спонтанного та стимульованого фагоцитозу, активність оксидативного вибуху (спонтанного та стимульованого) методом проточної цитометрії та концентрацію ряду вільних кисневих радикалів у сироватці крові цих тварин. Нативну кров експериментальних тварин інкубували з FITC-міченими бактеріями E. coli за присутності різних стимулів або без них та реєстрували відносну кількість клітин, які поглинули бактерії. Встановлено, що у разі спонтанного фагоцитозу поглинальна здатність нейтрофілів була підвищеною, що говорить про виражену активацію цих клітин, а після стимуляції E. coli - зниженою у порівнянні з контрольною групою тварин, що може свідчити про низьку резервну здатність нейтрофілів. Під час дослідження спонтанної та стимульованої активності оксидативного вибуху у нейтрофілах спостерігалося підвищення показників за слабкої фізіологічної стимуляції та без неї, а стимуляція E. coli - сильний стимул РМА призводили до їх зниження. Ослаблення процесів перетравлення у нейтрофілах свідчить про підвищений ризик розвитку бактерійних інфекцій, а це в подальшому може призвести до аутоімунізації. Під час оксидативного вибуху утворюються вільні кисневі радикали, які токсично впливають на мембрани клітин. В експериментальній групі тварин виявлено підвищену концентрацію вільних кисневих радикалів у порівнянні з інтактною групою тварин. Ці дані підтверджують високу ймовірність формування патологічних змін на експериментальній моделі РА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського