РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазуркевич А. Й. 
До методики отримання кісткового мозку у собак / А. Й. Мазуркевич, М. О. Малюк, С. М. Ткаченко, Ю. О. Харкевич // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 2. - С. 66-70. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Під час вибору кістки для одержання кісткового мозку (КМ) звертають увагу не лише на її розміри та розташування, а й на співвідношення в її будові губчастої та компактної кісткової тканини (КТ). У переліку кісток, придатних для відбору КМ у тварин, завдяки наявності в них переважно губчастої КТ, багатої на стовбурові елементи, в першу чергу, знаходяться груднина і клубова кістка. Як відомо, трубчасті кістки, окрім компактної КТ у ділянці епіфізів, побудовані також з губчастої КТ, яка складає їх основу та є джерелом стовбурових клітин. Наведено результати вдосконаленої методики одержання КМ з губчастої КТ трубчастих кісток собак. Під час вибору кістки для відбору КМ та розроблення методики його одержання, насамперед, керувались можливістю оперативного доступу, швидкістю його проведення, наявністю у кістці губчастої КТ, очікуваним об'ємом аспірату КМ, необхідністю післяопераційного догляду за твариною та ймовірністю виникнення ускладнень. Встановлено, що правильний вибір місця одержання КМ (вид кістки, місце пункції) та методики його одержання значною мірою, впливає на зручність виконання маніпуляцій, швидкість їх проведення, ступінь ушкодження м'яких тканин кінцівки тварини, необхідність застосування шовного матеріалу та післяопераційного догляду за твариною. Спосіб одержання КМ у ділянці проксимального епіфізу плечової та дистального епіфізу стегнової кісток є доступним і простим у виконанні, забезпечує достатній об'єм аспірату, а виділені з нього клітини рівномірно розміщуються на дні чашок Петрі, набувають характерної фібробластоподібної морфології та активно проліферують.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського