РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Леоненко П. В. 
Оцінка якості поверхні дентальних імплантатів за допомогою безконтактного інтерференційного 3D профілометру / П. В. Леоненко, І. М. Закієв, Г. А. Гогоці // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 4. - С. 98-109. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

У разі метаболічних остеопатій на тлі генералізованого пародонтиту кісткова тканина (КТ) зазнає структурних і біомеханічних змін на різних рівнях її організації, архітектоніка і мікроструктура модифікується та мінеральна насиченість знижується. Такі зміни в КТ призводять до зменшення площі зіткнення КТ та дентального імплантату (ДІ), відповідно пошуки варіантів збільшення цього показника за рахунок нанесення мікроструктури на поверхню імплантатів без її збільшення на макрорівні є актуальним для вирішення цієї проблеми. Мета дослідження - запропонувати параметри оцінки поверхні дентальних імплантатів, матеріально-технічне і програмне забезпечення, та з застосуванням нововведень оцінити поверхні ДІ доступних на ринку України, а також запропонувати варіанти покращання поверхні дентальних імплантатів для застосування пацієнтам з метаболічними остеопатіями. Вимірювання топографії 12 поверхонь (площа кожної 29968,7 мкм<^>2) 8-ми ДІ проводилися за допомогою безконтактного інтерференційного 3Dпрофілометра "Мікрон-альфа". Крім цього, з метою вивчення ролі кожного з технологічних етапів створення мікротекстурованої поверхні ДІ з використанням бластингу корундом та кислотного травлення досліджено 40 поверхонь ДІ (площа кожної 29968,7 мкм<^>2) на різних етапах виробничого процесу. За результатами досліджень кращими варіантами для застосування в III та IV типах КТ за Мішем з циліндричних ДІ є Endopore, а з гвинтових - SPI і DFI, оскільки коефіцієнти збільшення площі їх поверхонь були максимальним серед досліджених ДІ та коливались в межах <$E1,94~symbol С~0,04~-~2,91~symbol С~0,13>. Висновок: введення додаткових етапів кислотного травлення та УЗ очистки поверхні ДІ після повного циклу створення мікрошорсткості поверхні ДІ призводить до повної відсутності залишків корунду, зменшення глибини рельєфу шорсткості у порівнянні з етапом бластингу, збільшення площі поверхні ДІ за рахунок мікрошорсткості та повної відсутності корунду в заглибинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського