РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521626<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волощук В. М. 
Якість продуктів забою за осциляторного режиму годівлі молодняку свиней / В. М. Волощук, Д. О. Біндюг, С. А. Манюненко // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 1. - С. 35-41. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено якість туш свиней, хімічний склад та фізико-хімічні показники якості м'яса та шпику за умов різних режимів годівлі молодняку свиней полтавської м'ясної породи: нормованого рівномірного (контроль) та нормованого нерівномірного, ритмічно-осциляторного з поступовою зміною раціону за масою на 20 %. Застосування осциляторного режиму годівлі вірогідно не вплинуло на забійні показники та якість продуктів забою відгодівельних свиней. Морфологічний склад туш свиней за різних режимів їх годівлі був у межах фізіологічної норми та суттєво не відрізнявся між собою. Кількість м'яса, шпику та кісток у тушах контрольних і дослідних свиней становила відповідно 55,5 та 56,4 %, 32,8 та 32,9 %, 11,7 та 10,7 %, що є типовим для цього віку та генотипу. Виявлено тенденційну зміну окремих показників якості м'яса свиней у разі осциляторної годівлі, а саме, зростання кількості жиру на 19,95 % та фосфору на 11,76 %, зниження інтенсивності забарвлення на 15,06 %, а також активної кислотності на 0,72 %. Серед показників, що характеризують якість м'яса, найбільш варіабельними у піддослідних свиней виявились такі: кількість жиру та втрати під час його термічної обробки. Загальної вологи у шпику свиней контрольної групи було на 2,9 % менше у порівнянні з тим, що одержаний від тварин дослідної групи. Температура плавлення його була нижчою у свиней контрольної групи на 2 C.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Л92-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського