РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521273<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кресюн В. Й. 
Поліморфізм генотипу цитохрому P-450 2Е1 у хворих на туберкульоз / В. Й. Кресюн, В. В. Філюк, П. Б. Антоненко, Ю. М. Даниленко, Г. В. Мозолевич // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2014. - № 3. - С. 77-81. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Відомо, що ефективність лікування багатьох захворювань, у тому числі туберкульозу, залежить від генетичних особливостей людини, зокрема, від поліморфізму генів детоксикації ксенобіотиків. Мета дослідження - вивчення поліморфізму гена P-450 2E1 (CYP2E1) у хворих на туберкульоз легень як основи для прогнозування ефективності та токсичності протитуберкульозних лікарських засобів. Для цього визначали наявність мутації в 6-му інтроні CYP2E1 за допомогою ферменту ендонуклеази DraI і полімеразної ланцюгової реакції в 112 здорових донорів і 82 хворих на туберкульоз легенів, що вперше діагностований. Серед хворих 89,0 % індивідів були носіями генотипу DD; 9,8 % і 1,2 % хворих - носіями генотипів CD і CC. Серед здорових донорів носії генотипу *CD складали 17,9 %, генотипу *DD - 82,1 %. Серед хворих на туберкульоз, як чоловічої, так і жіночої статі, 88,9 % складали носії типу дикого гена *DD; серед здорових донорів, як чоловічої, так і жіночої статі, носії генотипу DD складали 83,9 % і 70,0 % відповідно. Серед хворих до 30 років носії з генотипами CD і CC склали 23,5 %, після 30 років - 2,5 %, тобто пацієнти з генотипами CD і CC майже в 9,4 раза частіше мали вік до 30 років, ніж після 30 років (P << 0,05). Серед здорових донорів після 30 років також спостерігали зменшення поширеності мутантної алелі C, причому у хворих після 30 років мутантну алель спостерігали в 6,3 раза рідше, ніж у здорових донорів (P << 0,05). Отже, у хворих на туберкульоз віком понад 30 років більш поширений генотип DD, що може асоціюватися з більшою гепатотоксичністю протитуберкульозних препаратів у цієї категорії хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського