РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кряжев О. В. 
Значення анамнестичних даних у діагностиці порушень кальцій-фосфорного забезпечення у дітей раннього віку з проявами харчової алергії / О. В. Кряжев, Л. С. Овчаренко, А. О. Вертегел, І. В. Самохін, Т. Г. Андрієнко, Н. В. Жихарева // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 78-82. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - раннє виявлення порушень кальцій-фосфорного забезпечення у дітей з проявами харчової алергії (ХА) шляхом аналізу особливостей анамнестичних даних, їх значення та ролі у діагностичному процесі з встановленням найбільш інформативних параметрів. Обстежено 150 дітей з ХА і сенсибілізацією до білків коров'ячого молока віком 1 - 3-х років. I групу спостереження склали діти з проявами ХА і гіпокальціємією (n = 56), II групу - діти з проявами ХА без гіпокальціємії (n = 94). Досліджено рівень загального кальцію і неорганічного фосфору у сироватці крові. Проаналізовано дані генеалогічного, алергологічного анамнезу, пери-, нео- і постнеонатального періодів життя дітей. У дітей з ХА та сенсибілізацією до білків коров'ячого молока і гіпокальціємією (I група) підтверджена суттєва роль спадкової схильності у розвитку атопії: у родичів I лінії (47 батьків (84,6 %)) виявлено різні алергічні захворювання (алергічний дерматит, кропив'янка, бронхіальна астма, сезонний алергічний риніт, поліноз). Поряд з генетичними, стан дітей І групи обтяжувався зовнішніми чинниками (шкідливі звички батьків, переважно матерів) та несприятливим перебігом неонатального і постнатального періодів життя (внутрішньоутробна гіпотрофія I ступеня, неонатальна жовтяниця, локальні форми гнійно-запальних захворювань та перинатальні ураження ЦНС). Висновки: анамнестичні дані у дітей раннього віку з харчовою алергією є інформативними і діагностично значущими ознаками порушень кальцій-фосфорного забезпечення кісткової системи і повинні використовуватися в програмі діагностики розладів остеогенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418-4 + Р733.41,21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського