РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521152<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Секелик Р. І. 
Діагностика аномального відходження лівої коронарної артерії від легеневої артерії / Р. І. Секелик, О. В. Острась, Є. О. Артеменко, А. О. Павлова, А. К. Куркевич // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 76-78. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження стану діагностики аномального відходження лівої коронарної артерії від легеневої артерії (АЛКАЛА) в Україні та ефективності розробленого алгоритму діагностики даної вади серця. Тридцять сім хворих з АЛКАЛА були прооперовані в ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії (НПМЦДКК) МОЗ України" у 2003 - 2013 рр. Проведено аналіз діагнозів, які були встановлені пацієнтам при скеруванні у лікувальний заклад з різних регіонів України. Для виявлення найбільш типових діагностичних ознак АЛКАЛА проводили аналіз анамнестичних даних та вивчення медичних карт хворих. Дослідження показало, що вірний діагноз був встановлений лише 7 (18,9 %) хворим. У 27 (79,4 %) випадках встановлено хибний діагноз. Найчастіше серед помилкових діагнозів були дилатаційна кардіоміопатія - у 7 (25,9 %) пацієнтів та міокардит - у 5 (18,5 %) хворих. У 4 (14,8 %) пацієнтів помилково було встановлено діагноз вродженої мітральної недостатності, у 4 (14,8 %) - дефект міжшлуночкової перетинки, у 3 (11,1 %) - коарктацію аорти. Висновки: діагностика АЛКАЛА в Україні є малоефективною. Збільшення кількості виявлених пацієнтів з АЛКАЛА протягом останніх років свідчить про ефективність розробленого в НПМЦДКК МОЗ України алгоритму діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського