РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000519973<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оринчак Л. Б. 
Вплив індексу маси тіла та куріння на перебіг розсіяного склерозу у населення Прикарпаття / Л. Б. Оринчак, Т. І. Негрич // Укр. неврол. журн.. - 2014. - № 3/4. - С. 36-41. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив індексу маси тіла (ІМТ) і тютюнокуріння на клінічні характеристики розсіяного склерозу (PC). Обстежено 242 (168 жінок та 74 чоловіків) жителів м. Івано-Франківська та Івано-Франківської області із достовірно підтвердженим діагнозом PC. Середній вік пацієнтів - 37 років. Зібрано анамнез життя та захворювання, проведено клініко-неврологічне обстеження. Середній ступінь тяжкості стану за шкалою Expanded Disability Status Scale (EDSS) - (<$E4,50~symbol С~0,08>) бала. Група контролю в цьому дослідженні не була передбачена. Установлено, що у хворих на PC незалежно від чинників ризику переважав ремітивно-рецидивний перебіг захворювання. Маса тіла під час народження та ІМТ у 18 років не впливають на вік початку PC. Хворі з вищим ІМТ у 20 років мали вищу ймовірність первинно-прогресивного типу PC. ІМТ у 20 років не впливає на вік дебюту та прогресування PC за шкалою EDSS. У групі хворих з ремітивно-рецидивним перебігом переважали пацієнти, які не курили, а у групі осіб із вторинно-прогресивним перебігом - курці. Перехід у вторинно-прогресивний перебіг відбувся у достовірно більшої кількості хворих з групи курців. Висновки: такі чинники ризику, як надлишкова маса тіла і тютюнокуріння, слід ураховувати при консультуванні пацієнтів з PC, оскільки вони асоціюються з активнішим перебігом PC. ІМТ у 20 років статистично достовірно вищий у пацієнтів з первинно-прогресивним типом перебігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3 + Р11(4УКР-4ІВА)026.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського