РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000519545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Makogon Iu. N. 
Formation and thermal stability of NiSi phase in Ni(30 nm)/Pt(2 nm; 6 nm)/Siep. (50 nm)/Si(001) thin film systems / Iu. N. Makogon, E. P. Pavlova, S. I. Sidorenko, G. Beddies, D. L. Beke, A. Csik, T. I. Verbitska, E. V. Fihurna, R. A. Shkarban // Functional Materials. - 2013. - 20, № 3. - С. 332-339. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Досліджено вплив Pt на твердотільні реакції у нанорозмірних плівках Ni(30 нм)/Pt(2 нм; 6 нм)/Siеп. (50 нм)/Si(001) (де x = 2 нм, 6 нм). Шари Pt і Ni одержано магнетронним осадженням на шар Si товщиною 50 нм, епітаксіально вирощений на монокристалічній підкладці Si(001) за кімнатної температури. Швидкісний термічний відпал зразків проведено в атмосфері азоту в інтервалі температур 450 - 900 градусів за Цельсієм протягом 30 с. У осаджених плівках фазоутворення не спостережено. В процесі термічної обробки термічно активовані твердотільні реакції починаються з утворення проміжної силіцидної фази Ni2Si для x = 2 нм, але для x = 6 нм формування цієї збагаченої нікелем фази є утрудненим. Збільшення температури відпалу до 600 градусів за Цельсієм, незалежно від товщини проміжного шару Pt, призводить до формування фаз NiSi і PtSi та твердого розчину Ni1-xPtxSi. Для x = 6 нм спостережено двошарову гетероструктуру: ближче до поверхні формувалася складна полікристалічна фаза Ni1-xPtxSi, нижче за яку розташовувалася фаза NiSi. Після відпалу за температури 650 і 850 градусів за Цельсієм силіцид Ni1-xPtxSi розпадався на фази NiSi і PtSi. Концентраційні профілі, одержані за допомогою методу мас-спектрометрії вторинних нейтралей, продемонстрували збагачення поверхневих шарів кремнієм, що можна пояснити швидкою дифузією Si вздовж меж зерен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.204 + В371.236 + В378.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського