РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000516683<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демська О. М. 
Теорія корпусної параметризації сучасної української мови : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / О. М. Демська; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2012. - 29 с. - укp.

Висвітлено еволюцію тексту як лінгвістичної емпірики від окремого твору чи комунікативного акту до електронного текстового корпусу, поява якого зумовила формування самостійного напряму в науці про мову - корпусну лінгвістику. Проаналізовано систему поглядів українських і зарубіжних науковців на сутність корпусу, з'ясовано його детермінативні ознаки і запропоновано власну таксономію сучасних електронних текстових корпусних об'єктів. Описано теоретичне підгрунтя й історію укладання корпусів, осмислено досвід корпусних студій Славії та обгрунтовано авторську концепцію корпусної параметризації сучасної української мови, витлумачену, з одного боку, як підхід до створення саме Корпусу сучасної української мови, а з іншого - як метод і модель для побудови електронних текстових корпусів української мови інших типів: історичного, діалектного, термінологічного тощо, необхідних для розвитку корпусної лінгвоукраїністики. З огляду на потребу морфологічного анотування корпусних текстів опрацьовано теоретичні засади лексико-граматичного членування слів і фразеологізмів з урахуванням формального критерію та на основі цього створено засоби морфологічної анотації згідно з прийнятими у світовій корпусній лінгвістиці методиками. Показано шляхи адаптації мовнонезалежних підходів, представлених міжнародними стандартами кодування корпусних даних, до кодування українського корпусу. Сформовано передумови для розвитку корпусної лінгвоукраїністики в контексті загальних корпусних студій як славістики, так і романо-германістики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського