РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000516681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бикова О. С. 
Голод 1921 -1923 рр. у Криму : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. С. Бикова; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т" МОНМС України. - Запоріжжя, 2012. - 20 с. - укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексний аналіз голоду 1921 - 1923 рр., його причин, особливостей перебігу та наслідків на регіональному рівні - у Криму. Встановлено, що основні причини, які викликали голод полягали в політиці більшовицького режиму. Посуха тільки загострила і без того критичну продовольчу ситуацію в Криму. Голод став найбільш дієвим засобом боротьби з антирадянським повстанством на кримському півострові. На відміну від Поволжя в Криму голод довгий час не визнавали, тільки з лютого 1922 р. регіон був визнаний голодуючим і населення стало одержувати допомогу. На півострові діяли регіональні комісії та комітети допомоги голодуючим, також Крим був прикріплений до більш врожайних регіонів для отримання допомоги. З серпня 1922 р. в Криму працювали іноземні благодійні організації, допомога яких була для кримського населення дуже важливою. Визначено наслідки голоду, які проявилися в економічній, соціальній, культурній сферах. Найбільш тяжким наслідком голоду 1921 - 1923 рр. у Криму було скорочення населення - жертвами голоду стали більше 100 тис. осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394382 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського